Třídveřový Seat Leon SC bude mít premiéru v Ženevě

Automobilka Seat si na autosalon v Ženevě připravila novinku - model Leon SC. Vůz se od pětidveřové verze liší akorát v kratším rozvoru o 35 mm.

Nový Seat Leon dostal i třídveřovou variantu SC, která se ukáže na autosalonu v Ženevě. Asi nejdůležitější technickou změnou je zkrácení rozvoru o 35 mm, což by se mohlo kladně projevit na obratnosti.

Zadní nezávislé zavěšení multi-link mají až verze o výkonu přes 150 koní, takže se zřejmě jedná o stejnou politiku jako u automobilky Škoda a její Octavie. Příbuzný Volkswagen Golf má vzadu nezávislé zavěšení už od verzí o výkonu 122 koní.

Hodně se mluvilo o příplatkových světlech z LED diod, která můžete mít i na třidveřovém Leonu SC. Jinak se pod kapotou žádné překvapení nekoná. Základ tvoří benzínová verze 1.2 TSI o výkonu 86 nebo 105 koní, diesely pak zastupuje motor 1.6 TDI o výkonu 105 koní a spotřebě 3,8 litru na 100 km.

Oblíbená určitě bude motorizace 1.4 TSI s výkonem 122 nebo 140 koní a samozřejmě je tu i diesel 2.0 TDI o výkonu 150 koní, který má spotřebu 4,1 litru na 100 km. Novinkou je pak dvoulitrové tédéíčko s výkonem 184 koní, které dostane i nová Škoda Octavia RS TDI.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Pokud ale dáváte přednost silným benzínovým motorům, je tu jednotka 1.8 TSI o výkonu 180 koní. Později přibude ještě slabší diesel 1.6 TDI o výkonu 90 koní. Seat nabídne i variantu FR se sníženým podvozkem a trochu agresivnějším vzhledem.