Seat Leon Cupra

Španělský výrobce Seat nyní pracuje na modelu Leon Cupra - konkurenci pro Renault Mégane a Opel Astra OPC. Těšit se můžeme na silný přeplňovaný čtyřválec. Oficiální premiéra je zatím plánována na začátek příštího roku.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Nová generace španělského hot-hatche dostane pořádný nášup výkonu. Řeč je samozřejmě o Seatu Leon Cupra, který si to rozdá s Renaultem Mégane R.S. nebo Opelem Astra OPC. 

Pohonná jednotka pro Seat Leon Cupra bude společná se Škodou Octavia RS, v případě Leonu bude naladěna na mnohem zajímavější čísla. Benzínový dvoulitr s přeplňováním by měl mít výkon 261 koní, s čímž by měla stovka proběhnout pod šest sekund. Stane se snad Seat nejlepším koncernovým sportovcem, který bude sedět i nad Golfem GTI?

Zatím tomu všechno nasvědčuje. S přenosem takové porce výkonu by Leon Cupra neměl mít problém. Samozřejmě půjde i nadále o předokolku, ale mezi přední kola by se měl usídlit poctivý mechanický diferenciál. K tomu pochopitelně Seat dostane pružiny s tvrdší charakteristikou a o pár centimetrů snížený podvozek.

Jasněji bude v nejbližších měsících, nejpozději na začátku příštího roku se Leon Cupra oficiálně představí. Cena by se měla pohybovat až nepříjemně blízko právě Golfu GTI. Uvidíme, jak se s tím automobilka vypořádá a zda ji novinka pomůže z krize.