Nový Seat Leon obohatil český trh

Český trh již obohatil i španělský hatchback Seat Leon nové generace. Jistě nás okouzlí svým dynamickým a sportovním stylem, větším interiérem i kufrem. Základní model si budete moci koupit již za 299 900 korun.

Seat Leon přijíždí v nové generaci s dynamickým vzhledem, který navazuje na nedávné koncepty značky zvané IBE, IBL a IBX. Karosérii charakterizují výrazné linky a zdobí ji světla pro denní svícení z diod. Auto působí sportovně.

Vůz je kratší než v předchozí verzi, měří 4,24 metru. Rozvor se ale zvětšil o 6 cm. Stejně tak má vyšší hodnotu i rozchod kol. Seat tvrdí, že díky tomu přibylo místa v interiéru pro pět cestujících. Kufr nyní pojme 380 litrů, což je o 39 litrů víc než dříve.

Díky modulární platformě MQB, kterou koncern Volkswagen využívá napříč svými značkami, se podařilo snížit hmotnost nového Leonu. Základní verze vybavená benzinovým motorem váží 1113 kg, což je o 90 kg méně, než minulá generace vozu. Tuhost karosérie se přitom zvýšila o 15 procent.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Pro příznivce nafty je připraven základní motor 1.6 TDI s výkonem 66 kW (90 k) nebo 77 kW (105 k). Jeho tabulková spotřeba je 4,1 litru nafty na 100 km. V nabídce Leonu je ještě vrcholná naftová varianta 2.0 TDI. Ta má výkon 110 kW (150 k).

Vyšší výbava přidává klimatizaci, rádio s dotykovým displejem, multifunkční volant nebo dělená zadní sedadla. Základní model s motorem 1.2 TSI (63 kW) přijde na 299 900 korun, za vyšší výbavu se platí 315 900 korun.