Automobilka SEAT se nám na podzim představí s novým logem

Španělská automobilka Seat se chystá oficiálně představit na podzimním autosalonu v Paříži nové logo. Rovněž by měla představit první model, který dostane nový znak – SEAT Leon třetí generace. Nové Toledo představené nedávno však nese ještě současný znak, přesněji syntézu starého a nového loga.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Sourozenec Škody Rapid tak bude mít velkou výstavní premiéru také v Paříži. Do té doby by mohl i on dostat logo z nového Leonu. Ovšem nejvíce nás asi zajímá v čem změna spočívá. V zásadě je kosmetického charakteru. Obrys loga je hranatější a je proporcemi bližší čtverci. Stylizované S uvnitř něj pak přijde o jeden ze šikmých zářezů – zůstane mu jediný.

Ve stejném duchu je celý vývoj loga španělské automobilky. Na začátku totiž byly v písmenu S tři šikmé zářezy, od roku 1999 (představení modelů Leon I a Toledo II) dva a nyní zůstává jediný. Dříve automobilka vyrábějící licenční Fiaty používala různé variace stříbrného nápisu na rudém nebo černém pozadí, aktuální styl loga letos slaví 30 let. SEAT jej poprvé prezentoval v roce 1982 na modelu Fura, který znamenal odloučení od partnerské automobilky Fiat.

I přes nový znak na přídi a hranatá světla tehdy SEAT Fura vyvolal spor s Italy kvůli údajné nepřípustné podobnosti s Fiatem Ritmo. Španělská automobilka ale soudní spory vyhrála a záhy začala vyjednávat s Volkswagenem. Německý koncern se v roce 1986 stal většinovým akcionářem a od roku 1990 je jediným vlastníkem značky SEAT.